Omo szuka ludzkiej rodziny!

10 lipca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Omo to około 12 letni kundelek, który w mysłowickim schronisku przebywa od listopada 2018 roku. Mimo swojego wieku jest bardzo pogodnym, wesołym psem. Serce nam pęka na myśl, że po tylu latach życia w domu ktoś się pozbył Omo na jesień jego życia, właśnie wtedy gdy najbardziej potrzebuje bliskości i opieki.

Omo bardzo lgnie do ludzi, to ogromny pieszczoch i przytulas. Nie ma w nim cienia agresji w stosunku do człowieka. Gdy przebywa ze swoją wolontariuszką to ciągle nastawia się do głaskania.Niech nie zmyli Państwa wiek Omo, ten chłopak ma w sobie tyle werwy, że zachęca do zabawy- duchem czuje się jak młody Bóg.

Podczas spacerów bardzo ładnie chodzi na smyczy, nie zaczepia innych psów, dlatego uważamy, że może zamieszkać w domu, w którym przebywa pies rezydent, oczywiście wcześniej musi odbyć się spotkanie zapoznawcze czworonogów, aby sprawdzić ich reakcję na swoje towarzystwo. Nie znamy reakcji Omo w stosunku do kotów.

Omo choruje na niedoczynność tarczycy (nie przeszkadza mu to w codziennym funkcjonowania, wyniki badań ma w normie). Miesięczny maksymalny koszt leków to około 50 zł.

Omo bardzo potrzebuje towarzystwa człowieka, schroniskowy boks jest dla niego jak więzienie. Po spacerze zapiera się łapkami i nie chce do niego wracać. Nie pozwólmy na to, aby resztę życia spędził w schronisku

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 501 508 072.

Omo aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice