Odpowiedzą za kradzież z włamaniem do kościelnej skarbonki!

21 maja 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę i 41-letnią kobietę, którzy w minioną sobotę ukradli z kościoła przy ul. Ziętka skarbonkę z pieniędzmi. Szybkie zatrzymanie możliwe było dzięki współpracy z mundurowymi z Bierunia. Para złodziei usłyszała wczoraj zarzuty, a grozi im nawet do 10 lat więzienia.

W minioną sobotę (16.05.) w kościele przy ul. Ziętka doszło do kradzieży skarbonki z pieniędzmi. Złodzieje wynieśli skarbonkę z kościoła, przełamali zabezpieczenia i ukradli znajdujące się w niej pieniądze. Na podstawie zgromadzonych materiałów mysłowiccy policjanci rozpoczęli typowanie potencjalnych sprawców. Bardzo pomocna okazała się współpraca z mundurowymi z Bierunia.

Dzięki uzyskanym od nich informacjom już we wtorek (19.05.) dzielnicowi z mysłowickiej komendy zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a stróże prawa szukali jego wspólniczki. Kobieta została zatrzymana wczoraj rano. To 41-letnia mysłowiczanka. Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, a o ich dalszym losie będzie decydował sąd. Może im grozić nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice