Pomagamy: Od urodzenia bezpański!

13 lipca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Tak właśnie wygląda los Bąbelka. Psiak całe swoje życie towarzyszył bezdomnym. Chodził za nimi krok w krok, czasami wiele kilometrów, spał z nimi byle gdzie, jadł byle co. Pomimo tego, ci ludzie byli dla Bąbla wszystkim. Kochał ich i ufał.

Niestety pewnego dnia jego świat się zawalił. Trafił za kraty, oddany przez swoich „opiekunów”, zagubiony i zdezorientowany. Nauczony ż ycia na wolności, nagle został zamknięty w małym kojcu, wśród hałasu szczekających psów.

Bąbel to starszy, ma grubo ponad 10 lat, schorowany psiak. Ma problemy z serduszkiem. Niestety lata zaniedbań, brak szczepień, leczenia i odpowiedniego żywienia odbiło się na zdrowiu Bąbelka. W tej chwili chłopak jest leczony, przyjmuje leki: Cardisure, Lotensin, Furosemid i powoli dochodzi do siebie. Miesięczny koszt leczenia wynosi ok 100 zł.

Bąbelek to typowy psi dziadziuś. Większość dnia przesypia i odpoczywa. Na spacery chodzi chętnie, bo z przyjemnością opuszcza schroniskowe kraty, ale woli te krótsze i spokojniejsze. Psiak jest nieśmiały i na początku z dystansem podchodzi do ludzi, jednak po krótkim poznaniu, swoimi maślanymi oczkami, zachęca człowieka do głaskania, co sprawia mu ogromną przyjemność.

Dobrze dogaduje się z innymi psami. Nie znamy jego reakcji na koty, ale widząc jego łagodne usposobienie, nie powinien mieć z nimi większego problemu.

Nie wiemy ile czasu zostało Bąbelkowi, ale czy to oznacza, że nie zasługuje na spędzenie ostatnich swoich lat w ciepłym i kochającym domu, czego tak naprawdę nigdy nie zaznał.
Nie było mu nigdy dane leżeć na kanapie lub spać w łóżku z opiekunem, nie wiemy nawet czy kiedykolwiek zaznał czułości i dobroci z rąk człowieka. Jednak jedno wiemy na pewno, Bąbel zasługuje na najlepszy dom na świecie, który wynagrodzi mu lata bezdomności.

Bąbel przebywa w:
TOZ w Polsce
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach
ul. Sosnowiecka 16, 41-400 Mysłowice
tel. 32 316-08-85
Kontakt z wolontariuszem: 509 654 469

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice