Od lipca koniec z ruchem okrężnym na Rynku. Będzie bezpieczniej!

24 czerwca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Od lipca koniec z ruchem okrężnym na Rynku. Wschodnia pierzeja Rynku będzie wyłączona z ruchu. Wjazd na Rynek odbywać się będzie od Placu Mieroszewskich, ul. Bytomskiej i ul. Kaczej. Ruch tylko w jednym kierunku. A wyjazd będzie poprzez ulicę Grunwaldzką do ul. Krakowskiej.

To główne zmiany, które wejdą w życie już w pierwszych dniach lipca. Nowa organizacja ruchu na Rynku ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się w sercu miasta. Od lat piesi poruszający się po płycie Rynku narzekają na rozpędzone samochody mknące dookoła. Sytuacja ta jest szczególnie niebezpieczna latem, gdy całe rodziny spędzają wolne chwile w okolicznych ogródkach.

W tym roku dodatkowo przy Rynku powstała Strefa Chilloutu. Aby chronić bezpieczeństwo pieszych powstała nowa organizacja ruchu. Dzięki niej dojście do sceny i Strefy Chilloutu będzie wyłączone z ruchu samochodowego. Nie będzie możliwości przejazdu od strony Urzędu Miasta przez Rynek w kierunku dzielnicy Piasek. W tworzeniu organizacji ruchu udział brała Rada Dzielnicy Stare Miasto.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice