Nowe połączenia z lotniskiem w Pyrzowicach!

06 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

W połowie listopada br. Metropolia GZM uruchomi cztery linie autobusowe, które połączą miasta Metropolii z Katowice Airport.

Ekspresowe linie autobusowe do/z KTW

- AP1 relacji: Gliwice Plac Piastów - Zabrze Multikino - Bytom Karb - Piekary Śląskie Szarlej Kaufland - Katowice Airport. Kursy raz na godzinę od 2:00 do 23:00 i raz na około półtorej godziny od 23:00 do 2:00.

- AP2 relacji: Katowice Dworzec - Katowice Sokolska - Katowice Strefa Kultury - Sosnowiec Dworzec PKP - Będzin Stadion - Katowice Airport. Kursy raz na godzinę od ok. 5:00 do 22:00 i raz na około półtorej godziny od 22:00 do 5:00.

- AP3 relacji: Katowice Dworzec - Katowice Airport. Kursy raz na godzinę od 3:00 do 22:00 i raz na około półtorej godziny od 22:00 do 3:00.

- AP4 relacji: Tychy Dworzec PKP - Katowice Giszowiec Osiedle - Katowice Dworzec. Kursy raz na godzinę od północy do 5 rano. Rozkład będzie umożliwiał przesiadkę na linię AP3.

Bilety

Bilet dobowy: ważny 24-godziny od skasowania będzie kosztować 14 złotych. W czasie trwania swojej ważności, będą uprawniać do nielimitowanego podróżowania całą siecią komunikacji miejskiej w Metropolii (KZK GOP, MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry), nielimitowaną liczbą przejazdów liniami lotniskowymi jednorazowego przejazdu Kolejami Śląskimi. Bilet ulgowy będzie kosztował 7 złotych.

Bilety okresowe: 30-dniowy będzie kosztować 180 zł, z kolei 90-dniowy – 440 zł. Okresowe bilety ulgowe będą kosztować odpowiednio 90 i 220 zł.

Przystanki ekspresowych linii autobusowych w KTW

Pasażerowie zmierzający na lotnisko będą wysiadać z autobusu bezpośrednio pod terminalem A. Autobusy jadące w drugą stronę, będą odjeżdżać ze stanowiska zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu C.

Źródło: FB: Metropolia GZM

-

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice