Nieodpowiedzialny kierowca szkolnego busa!

13 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczoraj 54-letniego mysłowiczanina. Mężczyzna kierował busem przewożącym dzieci do szkoły, mając w organizmie 0,25 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny mieszkaniec naszego miasta stracił już prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowiadał będzie przed sądem.

Stróże prawa z wydziału ruchu drogowego mysłowickiej komendy prowadzili wczoraj rano działania "Trzeźwość". Podczas kontroli kierujących na ul. Zachęty w ręce mundurowych wpadło dwóch, którzy zdecydowali się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu.

Dużą nieodpowiedzialnościa wykazał się pierwszy z nich. 54-letni mysłowiczanin kierował busem, przewożąc do szkoły dzieci. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,25 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i za swoje zachowanie odpowiadał będzie przed sądem. Śledczy sprawdzą między innymi, czy nie naraził przewożonych osób na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, za co grozić może do 3 lat więzienia.

Drugim z nieodpowiedzialnych kierowców okazał się 39-letni mieszkaniec Trzebini. Mężczyzna jechał fordem mając w organizmie 0,44 promila alkoholu. On także stracił prawo jazdy i stanie przed sądem.

Policjanci kolejny już raz zwracają się z apelem do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy również do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze.

Info: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice