Nielegalne automaty zabezpieczone!

08 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Nielegalne automaty służące do gier hazardowych zabezpieczyli mysłowiccy policjanci współpracujący z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Zabezpieczono w sumie cztery maszyny działające w lokalu na Piasku. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą surowe kary pieniężne i więzienie.

Policjanci referatu do walki z przestępczością gospodarczą w ramach prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że w dzielnicy Piasek funkcjonuje nielegalny salon gier hazardowych. Wczoraj wspólnie z  funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej dokonali kontroli podejrzanego lokalu. W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli cztery automaty do gier.

W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności i ustali odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

Przypominamy, że za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia, grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Zabronione jest również posiadanie nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. Grozi za to surowa kara pieniężna, tj. 100 tys. zł od jednego urządzenia. Płaci ją nie tylko osoba wstawiająca automat, ale także właściciel lokalu, w którym stoi maszyna.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice