Kto pokocha Winyla?

03 grudnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Winyl to młody około 4 letni pies, który trafił do schroniska pod koniec maja 2018 roku.
Gdy trafił do schroniska był bardzo chudy i bez apetytu, po szczegółowych badaniach okazało się, że Winyl ma zapalenia żołądka. Na dzień dzisiejszy żołądek został wyleczony, a Winyl otrzymuje lekkostrawną karmę (gastro).

Gdy już myśleliśmy, że Winyl wyszedł na prostą i z jego cudownym charakterem nie będzie problemu ze znalezieniem nowego domu to pojawiły się ataki padaczki… i niestety w oczach większości potencjalny opiekunów Winyl został skreślony.

To pies, który kocha towarzystwo człowieka ponad wszystko, na jego widok cieszy się całym sobą, wita rozdając buziaki. Uwielbia spacery, sprawiają mu wiele radości, a gdy spotka na swojej drodze psa to biegnie się przywitać, nie wykazuje żadnych agresywnych zachowań, a wręcz przeciwnie- reaguje bardzo pozytywnie na inne czworonogi.

Niestety jest w tym bardzo nachalny, ciągle zaczepia do zabawy, nie potrafi odczytać sygnału czworonożnego kolegi, że ten może sobie tego nie życzyć. Jest absorbujący, a przy takiej wielkości i wadze ciężko zapanować nad rozbrykanym Winylem. Dlatego uważamy, że powinien w nowym domu być jedynakiem, szukamy domu bez innych zwierząt.

Szukamy domu bez malutkich dzieci, ponieważ Winyl to również „duże” rozpieszczone psie dziecko, które nie zdaje sobie sprawy ze swojej siły i masy, poprzez zabawę może nieświadomie zrobić krzywdę i staranować maluszka.

Winyl jest mieszańcem w typie owczarka niemieckiego, może u niektórych osób jego postura wzbudza respekt, ale to tylko pozory, to taki duży misiek, który kocha wszystko i wszystkich.
Ktoś go rozpieścił do granic możliwości, a następnie wyrzucił na ulicę.

Winyl poszukuje stanowczego opiekuna (nie mylić z przemocą!), takiego który wyznaczy mu granice i krótko mówiąc „wychowa” na usłuchanego psiaka.  Nie sprawdzi się w roli towarzysza osób starszych. Ten młodzieniec potrzebuje systematycznych, aktywnych spacerów oraz towarzystwa człowieka do zabawy, pracy węchowej (zabaw węchowych). Obawiamy się też, że Winyl nie poradzi sobie jako mieszkaniec bloku, potrzebuje sporej przestrzeni.

Na każdym kroku widać jego wielką radość z życia. Winyl skradł serca wszystkich wolontariuszy, szukamy dla niego najlepszego domu na świecie, opiekuna, które okaże mu wiele ciepła i miłości oraz zadba o jego zdrowie. W związku z padaczką Winyl otrzymuje lek o nazwie Luminal (miesięczny koszt wynosi około 100zł). Padaczka to nie wyrok!

To jeszcze psie dziecko, z bardzo dużymi pokładami energii, nie wystarczy wypuścić psa na teren ogrodu, gdzie całe dnie będzie spędzał w samotności! Niestety jednego jesteśmy pewni, jeżeli dojdzie do tego, że Winyl będzie musiał zmienić schronisko to będzie go to kosztowało sporo stresu, a jak wiadomo stres ma wpływ na ataki padaczki. Czy przeżyje transport? Czy w innym schronisku będzie leczony? Nasuwa się mnóstwo pytań, a nam wolontariuszom na samą myśl pęka serce. Szukamy dla Winyla domu, nie budy czy kojca.

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcyjną. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Winyl aktualnie przebywa w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 501 508 072.

Materiał nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice