Kto pokocha Dinę?

29 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Dina to około 2-letnia  suczka, która z wyglądu przypomina rottweilera. Gdy podchodzi się pod boks Dina zaczyna nerwowo szczekać i wskakuje na budę, gdzie czuje się pewniej. Nie jest to oczywiście spowodowane agresją, to po prostu strach i lęk. Na szczęście ta kochana sunia w miarę szybko przekonuje się do człowieka, wystarczy poświęcić jej chwilę a pokaże jaką jest kochaną i spragnioną miłości i bliskości człowieka psiną.

Uwielbia ruch i zabawę z wolontariuszem. Smaczki bierze bardzo delikatnie nie robiąc krzywdy, a gdy ma okazje potrenować komendy cieszy się całą sobą.Na smyczy dopiero uczy się chodzić, zdarza jej się pociągnąć, ale robi coraz większe postępy.

Obecnie Dina nie akceptuje innych psów, na spacerach reaguje bardzo nerwowa na napotkane czworonogi. Może to być spowodowane stresem i emocjami związanym z przebywaniem w schronisku, więc gdyby miała zamieszkać w domu z psim rezydentem, konieczny będzie spacer zapoznawczy psiaków. Reackji na dzieci i koty nie znamy.

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z Wolontariuszką: 799-709-660.

Dina aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice