Kojot szuka domu!

04 sierpnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Kojot to starszy, około 10-cio letni, średniej wielkości psiak (sięga do kolan) z krótką sierścią. Może nie jest już najmłodszy, ale czasami zachowuje się jak młodzieniaszek. Na spacerach zaczepia opiekuna do wspólnej zabawy, a i zdarza mu się ciągnąć na smyczy, szczególnie na początku spaceru, jednak po chwili uspokaja się i grzecznie maszeruje przy boku człowieka.

Na inne psy reaguje różnie, cz asami nie jest nimi zainteresowany a czasami patrzy na nie z ciekawości, bywa też, że je obszczekuje. Jeśli Kojot miałby trafić do domu gdzie znajduje się już psi rezydent, konieczny będzie wspólny spacer celem zapoznania psiaków. Nie znamy natomiast reakcji Kojota na inne zwierzęta i dzieci.

Kojot nie jest nachalny, czasami jest nawet obojętny w stosunku do człowieka. Nie narzuca się, nie prosi o pieszczoty, ale nie protestuje też podczas głaskania, wręcz sprawia mu to przyjemność.

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcyjną.
Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 519 806 318 (proszę o kontakt SMS-owy)

Kojot aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice