Kierownik Rewiru I Dzielnicowych na 2. miejscu wojewódzkich eliminacji konkursu "Dzielnicowy Roku"

09 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Kierownik Rewiru I Dzielnicowych asp. szt. Marcin Płaziak z mysłowickiej komendy zajął 2. miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu "Dzielnicowy Roku". Rywalizacja trwała od środy i obejmowała m. in. test wiedzy, obsługę interesanta oraz strzelanie. Pierwsze miejsce zajął asp. sztab. Krzysztof Góra z komendy w Piekarach Śląskich, a wśród dzielnicowych najlepszy okazał się st. sierż. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Gratulujemy!!

Rywalizacja trwała od środy. Pierwszego dnia uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Zadaniem dzielnicowego było przyjęcie interesanta i pomoc w rozwiązaniu jego problemu. Dzielnicowy musiał zakwalifikować prawnie sytuację i udzielić interesantowi instrukcji, co do rozstrzygnięcia sprawy. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii zawodników. Szczególnie ważne były m. in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań. Drugim wyzwaniem tego dnia było sprawdzianem umiejętności strzeleckich. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celnego oka. Ważne było również m. in. odpowiednie zachowanie bezpośrednio przed, jak i po zakończeniu strzelania, a także przyjęta postawa strzelecka. A wszystko to pod czujnym okiem policyjnych strzelców z wydziału doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej.

W czwartek swoimi umiejętnościami na strzelnicy musieli wykazać się kierownicy rewirów dzielnicowych. W piątek wszyscy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem testu z ogólnej wiedzy policyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowaniem rewirem dzielnicowych przez przełożonego.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszym kierownikiem  dzielnicowych został asp. szt. Krzysztof Góra z komendy w Piekarach Śląskich, a najlepszym dzielnicowym w naszym województwie okazał się st. sierż. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Wysokie 2. miejsce zajął asp. szt. Marcin Płaziak z mysłowickiej komendy.

Źródło KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice