Kapsa szuka domu!

10 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Kapsa to młodziutka suczka o czarnej, lśniącej sierści oraz o delikatnej budowie ciała, która trafiła do mysłowickiego schroniska pod koniec lipca 2018 roku. Bardzo lubi spacery, lecz przed nią nauka chodzenia na smyczy- na chwilę obecną spaceruje chaotycznie i ciągnie na smyczy. Kapsa jest bardzo mądrym psim dzieckiem- szybko się uczy, reaguje na komendę: siad, podaj łapkę.

Kapsa to żywiołowa suczka, która nie potrafi usiedzieć w miejscu, potrzebuje aktywnego opiekuna, który będzie potrafił spożytkować nadmiar jej energii- w grę wchodzą długie spacery oraz wszelkiego rodzaju zabawy węchowe. Po zachowaniu Kapsy widać, że jej proces socjalizacji został zaniedbany, sunia próbuje pokazać „kto tu rządzi” (zapomina się i mocno podgryza w zabawie), więc potrzebuje doświadczonego i stanowczego opiekuna (nie mylić z przemocą!), który nauczy suczkę dobrych manier, żeby mogła prawidłowo funkcjonować w tym wielkim świecie, dlatego nie polecamy Kapsy jako towarzyszki rodziny z malutkimi dziećmi.

Gdy Kapsa spotka czworonożnego kolegę zaczyna szczekać i zaczepia go do zabawy.
Natomiast jeżeli sunia miałaby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer zapoznawczy czworonogów przed adopcją. Poszukiwany ODPOWIEDZIALNY opiekun, który zdaje sobie sprawę, że szczeniak to nie zabawka, że szczeniak potrzebuje sporo uwagi i czasu oraz cierpliwości! To obowiązek opieki na kolejne kilkanaście lat!

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną.

Kontakt z wolontariuszem: 602 404 654.

Kapsa aktualnie przebywa w: Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice