Jumbo czeka na kochający dom!

15 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Czy jest jakaś dobra dusza na świecie, która pokaże Jumbo że życie może wyglądać inaczej niż to jakie zna dotychczas? Czy pozna czułość ze strony człowieka, jego ciepłe kolana i drapanie za uchem?

Jumbo trafił do schroniska w październiku 2018 roku. Początki były bardzo trudne. Był przerażony nową sytuacją, nie dawał do siebie podejść. Wolontariusze spędzali z nim czas tylko i wyłącznie mówiąc do niego. Choć jest dużym kotem cały czas przebywa w najdalszym kącie klatki byleby nie zostać zauważonym.

Minęły cztery miesiące, a my pomału traciliśmy nadzieję. Lecz kilka dni temu ku uciesze nas wszystkich zdarzył się mały koci cud. Jumbo pozwolił się pogłaskać, wykazywał też zainteresowanie zabawką. Pomału staramy się pokazać mu, że nie każdy człowiek jest zły.

Poszukujemy dla Jumbo spokojnego domu, choćby tymczasowego gdzie będzie mógł otworzyć się na ludzi. Kogoś kto da mu szanse na lepsze życie niż w kącie schroniskowej klatki.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z wolontariuszem tel. 509 103 462

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice