Informacja Mysłowickiego Centrum Zdrowia!

08 maja 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowickie Centrum Zdrowia poinformowało na swojej stronie na FB, że z dniem 6 maja, została przywrócona możliwość odbywania porodów rodzinnych, jednak pod warunkiem przestrzegania wszelkich zasad bezpieczeństwa z powodu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju!

Obowiązują następujące ZASADY:

1. W porodzie rodzinnym może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca

2. Osoba towarzysząca powinna mieszkać z rodzącą, co najmniej przez 14 dni przed porodem, w dniu porodu musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją, nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19 w ciągu 14 dni od terminu porodu.

3. Rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami obcymi, celem zminimalizowania prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem.

4. Przy przyjęciu do szpitala, osoba towarzysząca podlega tym samym procedurom, co pacjentka rodząca, tj. ma sprawdzaną temperaturę ciała oraz musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej.

5. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz / położna po wstępnym badaniu pacjentki. Osoba towarzysząca będzie poinformowana od którego momentu może uczestniczyć podczas porodu.

6. Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu na terenie szpitala zachowuje bezpieczny dystans (2 metry) wobec innych osób, często dezynfekuje ręce oraz ma założoną maskę medyczną oraz jednorazową odzież ochronną - komplet bluza plus spodnie zakupiony we własnym zakresie

7. Szpital nie zapewnienia masek medycznych ani odzieży ochronnej osobom towarzyszącym

8. Osoba towarzysząca nie opuszcza Sali porodowej, o ile nie otrzyma takiego polecenia od personelu medycznego, stara się zachować maksymalny dystans do personelu medycznego, a po 2 godzinach od porodu opuszcza szpital.

9. W przypadku porodu zabiegowego lub cięcia cesarskiego, nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej.

10. W dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentek w szpitalu.

Prosimy o stosowanie się do powyższych zasad.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice