Hugo wiele już wycierpiał!

27 sierpnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Hugo to młody psiaczek w wieku około 3-4 lat, który trafił do schroniska w lipcu 2019 roku. Mimo młodego wieku wiele wycierpiał w swoim życiu, mimo tego nadal jest ufnym, pogodnym psem. Hugo jest szorstkowłosym młodzieńcem, na uszach ma urocze „frędzelki” jak u rysia, co tylko dodaje mu uroku.

Nasz pieszczoch jest bardzo wesołym i żywiołowym chłopakiem, uwielbia długie, aktywne spacery na których chętnie biega. Nie sprawia problemów, nie szarpie smyczy, nie wyrywa się, nie ciągnie, dotrzymuje kroku wolontariuszowi, jest usłuchany. Podczas spaceru jest zaciekawiony otaczającymi go zapachami, praca węchowa go uspokaja. Lubi odkrywać nowe zapachy.

Hugo jest psem posłusznym, reaguje na wydawane komendy. Potrafi usiąść, również na przywołanie przez wolontariusza od razu przybiega merdając ogonem ze szczęścia. Wykazuje spore zainteresowanie czworonogami, gdy się mijają chce się przywitać, nie wykazuje przy tym żadnej agresji, jest pozytywnie nastawiony do innych psów.

Huguś bardzo lubi bliskość ludzi, kiedy wolontariusz zbliży się do boksu, Hugo popiskuje oraz szczeka okazując w ten sposób wielką radość, bo wie, że znowu będzie okazja do pieszczot oraz do wyczekiwanego spacerku. Hugo nie lubi przebywać w schroniskowym boksie, tęskni, jest smutny. To własnie człowiek sprawia, że życie staje się piękniejsze, to typ psiaka, który potrzebuję dużo uwagi, zaangażowania oraz ciepła/miłości ze strony człowieka, dlatego szukamy dla Huga odpowiedzialnego opiekuna, który będzie mu wszystko w stanie zapewnić, wynagrodzić krzywdy jakich doznał w swoim życiu, a na pewno z całego psiego serca odwdzięczy się nowemu opiekunowi dając tyle radości i uśmiechu na twarzy, ile tylko zdoła.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji „z marszu”, lecz dopiero po kilku spacerach zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszem: 694 953 337.

Hugo aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice