Hades czeka na nowy dom!

24 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Zbliża się jesień, zima. Noce są coraz to chłodniejsze, Hades przebywa w zewnętrznym, betonowym boksie, nie przetrwa mrozów w schroniskowej budzie.

18.04.2018 rok, to data którą Hades zapamięta na zawsze, to tego dnia jego życie rozsypało się na milion kawałków- wszystko się zmieniło, a domem Hadesa stał się schroniskowy boks…

Ten kto zna rasę, zdaje sobie sprawę, że amstaff to bardzo delikatny i wrażliwy pies.
Gdy Hades trafił do schroniska był przerażony, nie wiedział co się dzieje, wszystko było inne niż dotychczas- schroniskowa rzeczywistość go przerosła.
Tęsknił za swoim opiekunem, mimo, że ten potraktował go jak zużytą zabawkę i wyrzucił na ulicę, skazując na śmierć.

Na szczęście w naszym schronisku działa prężnie wolontariat i to właśnie dzięki spotkaniom z wolontariuszką pies odzyskał radość z życia!
Ze spaceru na spacer opiekunka coraz to lepiej poznaje Hadesa. Hades nigdy nie skrzywdził człowieka, lubi się głaskać, przytulać i bawić.

To młody pies, który musi rozładować swoje pokłady energii.
Ma sporo siły. Potrzebuje dłuuugich, aktywnych spacerów, zabaw węchowych itd. Potrzebuje towarzystwa człowieka. Nie znamy reakcji Hadesa na towarzystwo małych dzieci.

Hades poszukuje odpowiedzialnego przewodnika, który zna rasę oraz zachowania psa.
Potrzebuje stanowczego opiekuna (nie mylić z przemocą!!!), który wyznaczy psiakowi granice.

Jeżeli chodzi o relacje z innym psami to bywają one różne. Jedne psy akceptuje, na inne reaguje negatywnie- agresją. Najlepiej gdyby znalazł dom, w którym będzie jedynym czworonożnym członkiem rodziny. Jednak nie przekreślamy adopcji do rodziny, której członkiem jest pies rezydent, jednak wtedy w grę wchodzi zdecydowanie większa ilość spacerów zapoznawczych w towarzystwie obydwóch czworonogów.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (warunek konieczny!!!!!- w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).
Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 692 877 699

Hades ma już za sobą jedną nieudaną adopcję, nie pozwolimy, aby człowiek go skrzywdził i zawiódł po raz kolejny…

Zastrzegamy sobie wybór potencjalnego opiekuna- nie chodzi o to, żeby pozbyć się psa ze schroniska i wydać „pierwszej lepszej” zainteresowanej osobie.
Udana adopcja to taka, gdzie zarówno pies jak i opiekun są szczęśliwi!
Adopcja wiąże się ze sporą odpowiedzialnością i opieką nad żywą, czującą istotą przez kolejne kilkanaście lat! To musi być świadomie podjęta decyzja, przemyślana- nie pod wpływem impulsu.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Hades aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice