Gari- wyjątkowy słodziak!

12 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Kochani niestety nie rozumiemy dlaczego tak mało osób chce pomagać Gariemu. To młody psiak, przed którym całe życie, jego rany nie są widoczne gołym okiem, nie są fizyczne, lecz są bardzo głębokie- tkwią w jego psychice.

Ktoś wyrządził Gariemu niewyobrażalną krzywdę, dlatego Gariemu teraz tak trudno zaufać na nowo człowiekowi, ale czy to ma oznaczać, że nie zasługuje na pomoc i na szansę? Gari małymi kroczkami robi postępy, wychodzi na spacery, które sprawiają psiakowi radość nie do opisania słowami (dowodem jest poniższe zdjęcie).

Gari przeszedł koszmar u boku poprzedniego „opiekuna”, został zaniedbany (zero podstaw socjalizacji) i wyrzucony na ulicę, gdzie wylądował „za złych czasów” w mysłowickim schronisku, spędził kilka lat w niewoli, odizolowany od ludzi. To tylko pogłębiło jego strach, frustracja narastała.

Na szczęście nadeszły zmiany personalne wśród kadry schroniska i dzięki uporowi wolontariuszy Gari otrzymał szansę na nowe życie i zamieszkał w Hotel i szkoła dla psów Artemida gdzie pracuje pod czujnym okiem behawiorysty.

Postępy są powolne, ale nie tak łatwo „naprawić” złamane serce i zagoić rany w psychice. Gari ma przed sobą wiele lat życia, a jedyną nadzieją, że kiedyś stanie się psem adopcyjnym jest pobyt w hotelu.
Niestety to wiąże się z kosztami, mianowicie 600 zł/ miesięcznie.

Bez Waszej pomocy nie uda się utrzymać psa w hotelu, a gdy wróci do schroniska to resztę życia spędzi w schroniskowym boksie, ponieważ praca z tego typu psem w warunkach schroniskowych nie jest możliwa.

Gari bardzo źle czuł się w schronisku, wszystko go rozpraszało (szczekanie psów, nieznane osoby, zamknięcie w boksie). Był bardzo terytorialny i reagował agresją na widok smyczy, nie wychodził na spacery, cały dzień spędzał w zamknięciu.

Może większość z Was nie widzi tego i nie zdaje sobie sprawy, ale prawda jest taka, że pomagając w opłaceniu hotelu ratujemy Gariemu życie.

Poszukujemy WIRTUALNYCH OPIEKUNÓW dla Gariego, którzy systematycznie będą wpłacać darowiznę na rzecz Gariego. Pamiętajcie, nawet najmniejsze kwoty mają znaczenie.
Jednorazowe wpłaty również mile widziane.

Wpłacając nie pomagasz ludziom- pomagasz czworonogowi, który sam o pomoc nie potrafi poprosić!

Wpłat należy dokonywać na poniższe dane:

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - VIVA
ul. Kawęczynska 16 lok 39
03-772 Warszawa
68 2030 0045 1110 0000 0255 8420
Koniecznie w tytule wpłaty: "DAROWIZNA GARI"
Dane do przelewów zagranicznych:
SWIFT: GOPZPLPW
IBAN: PL68 2030 0045 1110 0000 0255 8420

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice