Edik szuka domu!

25 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Edik (nr ewid. 221217/378) to średniej wielkości psiak, który do schroniska trafił 22 grudnia 2017 roku. Z wyglądu przypomina mieszańca dobermana z owczarkiem niemieckim. Właściwie można też powiedzieć, że jest "zwyczajny", jednak charakterystyczne duże uszy dodają mu niezwykłego uroku.

Jest pogodnym i kontaktowym psiakiem, który bardzo potrzebuje towarzystwa człowieka. Wystarczy podejść do jego boksu, a nasz podopieczny podskakuje z radości, prosząc o odrobinę uwagi i cieszy się na widok każdej osoby, która znajdzie się w zasięgu jego wzroku. Uwielbia głaskanie i mizianie, a każda chwila z człowiekiem sprawia, że może poczuć się wyjątkowy. Jest też opanowany i łagodny, a co bardzo ważne, świetnie czuje się w towarzystwie dzieci. To bardzo towarzyski psiak, który do szczęścia potrzebuje jedynie kochającego domu.

Podczas spaceru grzecznie chodzi na smyczy, ale zdarza się, że pociągnie- szczególnie na początku, kiedy jest podekscytowany możliwością opuszczenia boksu i poznawania okolicy. Jest energicznym psiakiem, który lubi zabawę; lecz nie ma się co dziwić, gdyż Edik musi po prostu rozładować nadmiar energii. Napotkane po drodze psiaki obserwuje z zainteresowaniem, czasami zaczepia je zachęcając do wspólnej zabawy, ale nie atakuje i równocześnie nie boi się nawet tych większych od siebie. Szybko się uczy, a jako że jest wielkim łasuchem, można go łatwo przekupić przysmakami.

Edik to pozytywnie zakręcony psiak, który poleca się do adopcji. Schroniskowy boks to nie miejsce dla tak kochanego psiaka, który wprost uwielbia ludzi. Dlatego zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie tego wesołego i pełnego chęci do życia psiaka. On jeszcze nie stracił nadziei na to, że ktoś z odwiedzających zabierze go do domu, więc nie pozwólmy, aby resztę życia spędził w schroniskowym boksie. Edik z pewnością odwdzięczy się przyszłemu opiekunowi przywiązaniem i oddaniem - zostanie prawdziwie wiernym przyjacielem, takim na dobre i na złe. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego od pracy i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Kontakt z wolontariuszem: 664 484 492. Piesek przebywa w: Toz Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice