Działania "Bezpieczny rowerzysta"

17 września 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

W ramach Dni Bezpieczeństwa ruchu drogowego mysłowiccy policjanci prowadzą działania "Bezpieczny rowerzysta". Mundurowi dbają o bezpieczeństwo tych niechronionych uczestników dróg poprzez kontrole ścieżek rowerowych, parków a także wzajemnych relacji pomiędzy rowerzystami a kierującymi samochodami. Stróże prawa zwracają też uwagę na prawidłowe wyposażenie jednośladu i apelują o stosowanie elementów odblaskowych.

Policjanci ruchu drogowego, w ramach Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzą działania pn. "Bezpieczny rowerzysta".  Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa tych niechronionych uczestników ruchu drogowego, najbardziej narażonych na odniesienie poważnych obrażeń w zderzeniu z pojazdem. Mundurowi kontrolują ścieżki rowerowe, parki, reagują na niewłaściwe zachowania kierujących samochodami w stosunku do rowerzystów, ale sprawdzają też czy miłośnicy jednośladów stosują się do obowiązujących przepisów.

Stróże prawa przypominają też rowerzystom o prawidłowym wyposażeniu jednośladu, właściwym stanie technicznym i zachęcają do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym. Na drogach naszego miasta od początku roku doszło 11 zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, w któych rannych zostało 6 kierujących jednośladem. 16 wypadków drogowych, w których 14 rowerzystów zostało rannych. W analogicznym okresie w roku 2019 doszło do 20 wypadków, w których jeden rowerzysta zginął, a 18 zostało rannych.

Prowadzone działania mają wpłynąć na poprawę relacji pomiędzy kierującymi rowerami i samochodami, na wzajemną tolerancje i szacunek na drodze, a co za tym idzie na poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście.

Info: KMP Mysłowice

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice