Debata w trosce o bezpieczeństwo seniorów!

16 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Policjanci z mysłowickiej komendy zorganizowali wczoraj debatę poświęconą seniorom. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa w domu, w miejscach publicznych i w ruchu drogowym, a także poznać metody działania oszustów. Seniorom przedstawiono też aplikacje Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z mysłowickiej komendy spotkali się z wczoraj z seniorami ze Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Niepełnosprawnych "Aktywni Razem". Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu seniorów w domu, w miejscach publicznych i w ruchu drogowym. Omówione zostały także zagrożenia na jakie narażone są osoby starsze ze strony oszustów. Uczestników spotkania przywitał Komendant Miejski Policji w Mysłowicach nadkom. Dariusz Koniak. Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Piotr Ślęzak, który przedstawił prezentację zawierającą analizę stanu bezpieczeństwa w mieście za rok 2018. Omówił także zasady działania aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W kolejnej części spotkania rzecznik prasowy mysłowickiej komendy sierż. Damian Sokołowski zwracał uwagę seniorów na rozmaite oszustwa, w szczególności metodą "na policjanta/wnuczka". Nie zabrakło też porad jak zachować się w przypadku natarczywych domokrążców i na pokazach sprzętu gospodarstwa domowego. Policjant omówił też kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Zainteresowanie tematyką debaty, pokazuje, że rozmowy na temat bezpieczeństwa są potrzebne i podobne spotkania będą z pewnością organizowane również w przyszłości.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice