Dbają o bezpieczeństwo seniorów przed świętami!

17 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowiccy policjanci w trosce o bezpieczeństwo osób starszych prowadzą działania profilaktyczne w rejonie sklepów wielkopowierzchniowych. Mundurowi informują o zagrożeniach ze strony oszustów i naciągaczy, a także wręczają elementy odblaskowe i srebrne listki seniora. Wszystko po to, aby Święta Wielkanocne upłynęły bezpiecznie.

Seniorzy to grupa szczególnie narażona na działanie nieuczciwych sprzedawców, oszustów i kieszonkowców. W trosce o bezpieczeństwo osób starszych policjanci mysłowickiej komendy prowadzą profilaktyczne działania informacyjne w rejonie sklepów wielkopowierzchniowych. Mundurowi przestrzegają przed oszustami działającymi metodą "na wnuczka" i "na policjanta", informują o nieuczciwych praktykach na pokazach połączonych ze sprzedażą sprzętu oraz zwracają uwagę na kieszonkowców.

Dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym stróże prawa wręczali elementy odblaskowe i srebrne listki seniora dla kierowców. Działania policjantów prowadzone będą do końca tygodnia, a wszystko po to, aby Święta Wielkanocne upłynęły bezpiecznie.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice