Cześć nazywam się Klips!

13 września 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Trafiłem do schroniska w marcu 2019 roku. Jestem około 9 letnim energicznym i przystojnym chłopakiem. Bardzo tęsknie za człowiekiem. Aby znaleźć nowy dom uczę się nowych sztuczek, moja wolontariuszka mówi, że bardzo szybko się uczę i bardzo mądry ze mnie psiak.

Uczę się również chodzenia na smyczy, ponieważ mój wcześniejszy właściciel nie miał na tyle cierpliwości, żeby pokazać mi jak powinno się spokojnie spacerować. Oprócz cudownej osobowości posiadam też długą gęstą sierść, która potrzebuje częstej pielęgnacji.

Wolę być psim jedynakiem, nie przepadam za moimi czworonożnymi braćmi, ale gdybym jednak miał zamieszkać z psim rezydentem najpierw musimy się poznać. Nie znamy reakcji na koty i dzieci.

Nie wydajemy psów na łańcuch oraz do kojców, w których mają spędzić resztę swojego życia. Zależy nam, aby nasi podopieczni trafiali do kochających, odpowiedzialnych ludzi, którzy nie zniechęcą się wspólną pracą. Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcyjną. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z moją wolontariuszką w sprawie adopcji: 516 178 464

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice