Czeder szuka kochającej rodziny!

24 sierpnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Czeder to duży i silny pies, który do schroniska trafił w styczniu 2018 roku. Kto z nas nie potrzebuje przyjaciela, przy którym poczuje się bezpiecznie? Czeder to idealny kandydat, który będzie wsparciem dla przyszłego opiekuna.

 

Jego dumna postawa i wygląd zewnętrzny sprawiają, że prezentuje się niczym obrońca. Może i z charakteru daleko mu do groźnego stróża to jednak pierwsze wrażenie jest na jważniejsze :)
Mimo swojego wyglądu i postury to wyjątkowo kochany psiak, który uwielbia towarzystwo ludzi. Kiedy tylko ma okazje, przytula się i prosi o głaskanie.

Każda możliwość wyjścia poza schroniskowy boks to dla niego okazja do zwiedzania i poznawania okolicy. Jest prawdziwym wulkanem energii, a spacer to na niego możliwość rozładowania jej nadmiaru. Jako że sił ma sporo to trzeba przygotować się na to, że ciągnie na smyczy. Nie zaczepia innych psów, a wobec większości napotkanych czworonogów zachowuje dystans.

Jego wygląd z pewnością wzbudza respekt, jednakże nie nadaje się na psa obronnego– jest psiakiem, który każdego człowieka przechodzącego obok jego boksu wita radosnym merdaniem ogonem.
Jest przyjazny i niezwykle kontaktowy, cieszy się kiedy to on jest w centrum zainteresowania. Czasami zachowuje się jak duży szczeniak, który szuka towarzysza do zabawy. Ten psi optymista zaraża pozytywnymi emocjami każdego - ma w sobie wiele radości życia i dzieli się nią ze wszystkimi wokoło.

Czeder potrzebuje troskliwego opiekuna, który zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu. Jest wyjątkowo towarzyski, tak więc potrzebuje też kogoś, kto poświęci mu swój czas i sprawi, że poczuje się kochany. Niezwykłe jest, że mimo tego, co spotkało go ze strony ludzi jest wyjątkowo ufny i nie traci nadziei na lepsze jutro. On już raz został skrzywdzony, porzucony przez człowieka, który miał o niego dbać. Teraz, aby odzyskać poczucie bezpieczeństwa najważniejsze dla naszego podopiecznego jest odzyskanie poczucia stabilizacji Za podarowanie mu Domu z pewnością odwdzięczy się przywiązaniem i oddaniem.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze z Czederem w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Przypominamy, że nie wydajemy psów na łańcuch, one czują i cierpią tak samo jak ludzie. Pies, który jest na łańcuchu jest bardzo nieszczęśliwy! Jeżeli Czeder ma resztę życia spędzić w innym kojcu niż schroniskowy, bez wychodzenia na spacer, to szkoda twojego i Czedera czasu, nie wydamy psa do takiej adopcji!

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcji.

Nie wydamy również psiaka do zakładu pracy lub innego podobnego miejsca w którym będzie miał pełnić rolę stróża. Czeder potrzebuje domu, kontaktu z człowiekiem, miłości i opieki ze strony opiekuna!

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Kontakt z wolontariuszem w sprawie Czedera: 533 469 278.

Pies aktualnie przebywa w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Zapalona działkowiczka.

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice