Cudowny Fred!

16 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Fred to cudne rude, kudłate serducho na czterech łapach.
Do schroniska trafił w lutym tego roku, porzucony przez ludzi którym ufał, których kochał za którymi wciąż tęskni. Każdego dnia leży zwinięty w kłębek w kojcu i nie wiedząc co się stało z jego życiem zerka ukradkiem zza krat na przechodzących ludzi z ogromną nadzieją, że to jego rodzina. Niestety jego rodzina już o nim zapomniała a on tak bardzo potrzebuje czuć przy sobie człowieka.

Fredziu jest około 7 letnim psim chłopakiem bardzo spragnionym ludzkiego ciepła. Uwielbia się przytulać, być głaskanym a największą radość czerpie ze wspólnej zabawy i spacerów. Nasz słodki rudzielec bardzo ładnie chodzi na smyczy, cieszy się każdą formą spędzania czasu ze schroniskowym opiekunem. Nie przeszkadza mu również na spacerze towarzystwo innego psiego kolegi. Nie jest zaczepliwy, nie wdaje się w psie awantury, bez problemu dostosowuje się do sytuacji w której przychodzi mu się odnaleźć.

Freduś jest bardzo pozytywnym psim chłopakiem, ma mnóstwo pozytywnej psiej energii, jednak do wydobycia tej radości potrzebni jesteśmy mu my- ludzie. Patrząc w oczy Freda widać ogromny smutek i tęsknotę za byciem potrzebnym, mijając jego boks słychać niemy krzyk psiaka proszącego o zabranie go z tego miejsca. Bo co musi czuć psie serducho, gdy z ciepłego domu trafia do zimnego, ciasnego kojca.

Nie mieliśmy okazji sprawdzić reakcji Freda na koty, również jeśli w potencjalnym domu zamieszkuje psi rezydent to czworonogi będą musiały się poznać przed adopcją. Nie mieliśmy również okazji sprawdzić jak radzi sobie w zabawie z dziećmi, dlatego na spotkanie zapoznawcze zapraszamy wszystkich domowników.
Razem z Fredziem bardzo bardzo prosimy ludzi z dobrym sercem o pomoc w szukaniu dla niego domu. Może ktoś pokocha to rude serduszko i przygarnie już na zawsze pod swój dach, a Fred będzie mógł się sprawdzać jako oddany psi przyjaciel wtulając swoje kudłate ciałko i trącając zimnym nochalkiem.
Jeśli nie możecie przyjąć go pod swoją opiekę to ogromnie prosimy o udostępnianie. On naprawdę bardzo potrzebuje domu.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Fred aktualnie przebywa w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

Kontakt z wolontariuszką 602 411 299.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice