Chcesz poznać Majkę i Gucia?

07 sierpnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

W tym „przypadku” nie wiemy jaka decyzja jest dobra, lecz po 4 miesiącach intensywnego szukania domu dla Gucia i Mai w pakiecie podjęliśmy decyzję, że jeżeli znajdą się 2 osobne rodziny to psiaki zostaną rozdzielone - mówią wolontariusze z mysłowickiego Schroniska.

Jest to trudne, ale musimy im dać szansę, każdy się cieszy wakacjami i urlopem, natomiast my myślami już jesteśmy dalej- wkrótce lato się skończy, nadejdzie jesień a następnie zima. To najgorsze co może spotkać psa znajdującego się w schronisku.

Nigdy nie wiadomo czy pies poradzi sobie z niskimi temperaturami, mrozami, a rozdzielenie psiaków na dwie odrębne adopcje zwiększa szansę na szczęśliwe zakończenie, zwiększa szansę, że psiaki opuszczą schroniskowy boks przed nadejściem zimy.

 

Maja jest bardzo grzeczną, małej wielkości dziewczynką, zdecydowanie gorzej radzi sobie w schronisku, przerasta ją schroniskowa rzeczywistość, jest zdezorientowana. Sunia lubi wtulać się w człowieka, głaskanie sprawia jej sporą przyjemność, wtedy choć na chwilę zapomina o sytuacji w której się znalazła. W marzeniach widzimy Majkę u boku spokojnej rodziny, która poświęca suczce sporo czasu oraz otacza ją miłością i opieką.

Gucio jest radosnym, małym chłopakiem, uwielbia wychodzić na spacery. Gucio to pieszczoch, gdy tylko w pobliżu pojawia się wolontariusz to wykorzystuje sytuację i zaczepia do zabawy oraz nastawia do głaskania. To dusza towarzystwa, sprawdzi się w roli towarzysza rodziny z dziećmi, ale prosimy pamiętać- pies to nie zabawka, lecz towarzysz do zabawy!

Chcesz poznać Majkę i Gucia, a może jednak ten duet skradnie Twoje serce?

Skontaktuje się z wolontariuszką: 602 404 654.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji „z marszu”, lecz dopiero po kilku spacerach zapada decyzja o adopcji).

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcji. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Psy aktualnie przebywają w:

Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie)
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

Mat. nadesłany

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice