Bonzo- 2 letni kundelek szuka domu!

13 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Benzo to młody około 2-letni kundelek sięgający przed kolano. To urodziwy psiak z gęstą sierścią, która wymaga regularnej pielęgnacji. Chłopak uwielbia towarzystwo człowieka, jest ogromnym przytulasem i pieszczochem. Podczas zabawy potrafi się „nakręcić”, gdy za bardzo się rozbawi to lekko podgryza.

Na widok innych psiaków Benziu szczeka i ciagnie w ich kierunku. Tak samo reaguje na przejeżdżające samochody i jadących rowerzystów. Nie znamy reakcji psiaczka na towarzystwo kotów. Benzo z powodu swojej siły i żywiołości zdecydowanie nie sprawdzi się w roli towarzysza osób starszych.

Chłopak ma bardzo dużo energii i uwielbia szaleć, dlatego też potencjalna rodzinka musi być świadoma, że należy zapewnić Benzo odpowiednią ilość ruchu i aktywności. Psiak nie odnajduje się w schroniskowej rzeczywistości, gdy przychodzi koniec zabawy i czas na powrót do boksu Benzio nie chce się dać zapiać na smycz, a przed wejściem do kojca zapiera się łapkami i nie chce wejść.

Szukamy odpowiedzialnego opiekuna dla Benzo, który poświęci mu czas i wynagrodzi chłopakowi krzywdę jakiej doznał ze strony człowieka. Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcji. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji „z marszu”, lecz dopiero po kilku spacerach zapada decyzja o adopcji).
Kontakt z wolontariuszem w sprawie adopcji: 694 953 337.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice