Adopcje Mysłowice: Bobi szuka domu!

28 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Bobi czeka na dom już 7 lat, każdy pies zasługuje na szansę! Może to właśnie Ty odmienisz los Bobiego? Bobi (nr ewid. 300611/212/9235423) to silny pies, który ma bardzo duże pokłady energii. W boksie jest nadpobudliwy, gdy tylko zobaczy wolontariuszy jest podekscytowany- podskakuje i robi dużo hałasu szczekając, w ten sposób próbuje zwrócić na siebie uwagę, żeby tylko wyjść na spacer.

Jego radość ze spacerów jest ogromna, wszystko go ciekawi, musi obwąchać każdy krzaczek, jest ruchliwym psem, a na smyczy mocno ciągnie, dopiero po kilku minutach spaceru się uspokaja i zaczyna dotrzymywać kroku opiekunowi.

Bobi uwielbia wodę, jest idealnym towarzyszem długich, aktywnych spacerów, bez problemu radzi sobie z większymi dystansami. Bobi chętnie pobawi się piłeczką.

Wymarzona adopcja dla Bobiego to adopcja przez osobę, która mieszka w domu z ogrodem, gdzie Bobi w ciągu dnia będzie mógł biegać do woli i w ten sposób wyładować nadmiar energii. Pies ma również tendencje do tycia, dlatego ruch jest jak najbardziej wskazany. Oczywiście dom z ogrodem to nie jest warunek konieczny, bo sam ogród nie wystarcza, najważniejsze dla Bobiego jest towarzystwo człowieka.

Bobi nie przepada za zabiegami pielęgnacyjnymi (boi się nożyczek), również ogromny stres wywołuje u chłopaka wizyta w gabinecie weterynaryjnym. 

W stosunku do dzieci nie wykazuje większego zainteresowania, nie byliśmy świadkiem żadnej negatywnej reakcji, ale ponieważ to silny, postawny pies, nie polecamy adopcji do domu z małymi dziećmi. Bobi nie lubi gdy się go dotyka w okolicach łap i brzucha, co udowodnił podczas wizyty u groomera, a jak wiadomo młodsze dzieci mają niekontrolowane ruchy i nie rozumieją, że pies może sobie nie życzyć dotykania i przytulania.

Na spacerach z wolontariuszami spaceruje w towarzystwie 12 letniego chłopca, nie wykazuje żadnych agresywnych zachowań w stosunku do nastolatka. Bobi przebywa w schronisku od 2011 roku, czas to zmienić! Nie pozwólmy, aby resztę życia spędził w schroniskowym boksie, on tak bardzo kocha spacery w towarzystwie człowieka, bardzo cierpi z powodu braku przestrzeni i wolności.

Prosimy o udostępnianie postu, to zwiększy szansę Bobiego na adopcję. Dzisiejszym światem rządzi Internet, do 90% adopcji dochodzi właśnie dzięki fb, więc poświęć kilka sekund, "kliknij" na post. Ciebie to nic nie kosztuje, a może odmienić całe dotychczasowe życie Bobiego.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze z Bobim w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Przypominamy, że nie wydajemy psów na łańcuch, one czują i cierpią tak samo jak ludzie!

Kontakt z wolontariuszką w sprawie Bobiego: tel. 602 404 654.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice