Bezpłatne szczepienie przeciwko HPV!

18 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Dojrzałe decyzje mogą uchronić młode życie przed rakiem szyjki macicy. Prezydent Miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz zaprasza na bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem HPV.

Decyzją Prezydenta Miasta Mysłowice już piąty rok z rzędu prowadzony jest „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w mieście Mysłowice na lata 2015-2020”. W tym roku wszystkie dziewczynki z rocznika 2005 mieszkające w Mysłowicach będą mogły bezpłatnie skorzystać ze szczepienia przeciwko HPV, dzięki finansowaniu programu ze środków Urzędu Miasta Mysłowice.

Program składa się z dwóch etapów: spotkań edukacyjnych dla młodzieży z rocznika 2005 (chłopców i dziewcząt) i ich rodziców oraz szczepień dziewczynek z rocznika 2005 zamieszkałych na terenie Mysłowic. Szczepienia odbywać się będą w placówkach oświatowych, do których uczęszczają dziewczęta. W razie nieobecności w szkole istnieje możliwość zaszczepienia się w placówkach realizatora, po wcześniejszym umówieniu.

Wirus HPV jest bardzo rozpowszechniony i można się nim łatwo zarazić. Na szczęście można zapobiec jego wystąpieniu dzięki profilaktycznym szczepieniom, które zgodnie z rekomendacjami WHO oraz światowych i polskich towarzystw ginekologicznych zalecane są dziewczętom w wieku 11-14 lat.

Z bezpłatnych szczepień skorzystało już wiele młodych dziewcząt z innych miast i gmin, które od kilku lat są szczepione z budżetów samorządów. W większości krajów Unii Europejskiej kampanie bezpłatnych szczepień są finansowane centralnie i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Źródło: ITVM

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice