Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów!

09 stycznia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

14 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. W naszym województwie urlop zimowy przypada w okresie od 11-24 lutego. Przypominamy, że w tym czasie w naszym województwie, w szczególności na głównych trasach, nastąpi nasilenie ruchu pojazdów. Na drogach pojawi się także większa ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali policjanci.

bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, będą nad tym czuwali policjanci.
kontrola autokaru
Dla policjantów śląskiej drogówki okres ferii zimowych wiąże się szczególnie z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu przejeżdżającym przez nasze województwo do miejsc wypoczynku i zimowych kurortów naszego regionu. Szczególnie w tym okresie odnotowujemy wzrost liczby autobusów przewożących dzieci i młodzież do ośrodków wypoczynkowych.

Pogorszone warunki drogowe sprawiają, że kierowcy muszą szczególnie przygotować się do podróży. Wybierając się, zwłaszcza w góry, należy wyposażyć pojazd w ogumienie zimowe, a nawet w łańcuchy, wręcz wymaganych na niektórych odcinkach dróg. Samochód należy również odpowiednio przygotować do trasy, najlepiej w sprawdzonym warsztacie, aby uniknąć niespodzianek w trasie.

Ferie zimowe 2019:

14 stycznia - 27 stycznia

- kujawsko-pomorskie
- lubuskie
- małopolskie
- świętokrzyskie
- wielkopolskie
21 stycznia - 3 lutego
-podlaskie
- warmińsko-mazurskie
28 stycznia - 10 lutego

dolnośląskie

- mazowieckie
- opolskie
- zachodniopomorskie
11 lutego - 24 lutego

- lubelskie
- łódzkie
- podkarpackie
- pomorskie
- śląskie
Zgodnie z przyjętymi zasadami kontrole autokarów w Mysłowicach prowadzone będą przez mysłowicką drogówkę w stałym miejscu - na parkingu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka.

Organizator wyjazdu lub przewoźnik, podczas zgłoszenia zobowiązany jest do wskazania daty i godziny przyjazdu autobusu w miejsce kontroli. Należy wziąć pod uwagę, iż kontrola autobusu może trwać nawet 1 godzinę. Zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem kierować należy do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach tel.32 3173 290 (adres mailowy: rd@myslowice.ka.policja.gov.pl).

Stosując się do tych zasad, unikniemy ewentualnego opóźnienia wyjazdu. Pamiętajmy, że w przypadku podejrzeń odnośnie trzeźwości kierowcy bądź stanu technicznego autokaru w trakcie podróży, o fakcie tym powiadomić należy telefonicznie dyżurnego policji, który skieruje patrol celem przeprowadzenia kontroli.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice