Batman szuka domu!

18 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Wyjątkowy psiak o nieprzeciętnej urodzie, a wciąż niezauważalny dla ludzi...
Batman (nr ewid. 200717/199) to około 8 letni (ur. ok 2010 r.) dostojny pies, mieszaniec owczarka niemieckiego z szpicem niemieckim.

Jest psem bardzo radosnym, lubiącym kontakt z człowiekiem. Uwielbia, a wręcz kocha spacery, sprawiają mu wiele radości i przyjemności. Na smyczy lubi wyprzedzać opiekuna, ale rzadko zdarza mu się ciągnąć bez przyczyny. W kontaktach z innymi psami niestety nie wypada za dobrze, jest typowym jedynakiem, Batman potrafi być również niezłym zazdrośnikiem; więc szukamy domu bez innych zwierząt. Nie znamy reakcji Batmana na towarzystwo dzieci.

Jego sierść jest długa i gęsta, wymaga systematycznej pielęgnacji, aby nie doszło do sfilcowania. Na szczęście tego rodzaju zabiegi znosi z anielską wręcz cierpliwością. Batman potrzebuje kontaktu z człowiekiem, regularnych spacerów oraz miłości i opieki ze strony opiekuna! Szukamy dla naszego chłopaka aktywnej rodziny, która zapewni m odpowiednią dawkę ruchu, aktywne spacery oraz towarzystwo do zabawy. Batman nie sprawdzi się jako towarzysz osoby starszej, sam ogród również mu nie wystarczy, dla niego najważniejsze są spacery oraz bliskość człowieka.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Batman aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

Kontakt z wolontariuszem: 799 709 660.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice