Baca czeka w schronisku!

29 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Baca jest starszym pieskiem w typie jamnika szorstkowłosego. Do schroniska trafił w marcu tego roku, jako piesek bardzo wylękniony i zaniedbany. Po jego zachowaniu widać jak wiele krzywdy i cierpienia musiał zaznać od człowieka, gdyż w pierwszych dniach nie pozwalał się do siebie zbliżać. Ludzka ręka wyciągnięta w jego kierunku powodowała u niego paraliżujący strach ale pomimo tego, z każdym dniem widać jak Bacuś próbuje na nowo zaufać człowiekowi.

Baca potrzebuje jedynie czasu by się otworzyć, dlatego szukamy dla niego domu bez małych dzieci, spokojnego i cierpliwego opiekuna, który pomoże Bacusiowi zapomnieć o wszystkich złych doświadczeniach jakie spotkały go do tej pory. Bacuś jest pieskiem niesłyszącym, nie wiemy czy jest to skutkiem urazu czy wieku, dlatego też nie należy dotykać go gdy się tego nie spodziewa, każdy ruch w jego kierunku powinien być wykonywany bardzo powoli, przynajmniej do czasu, aż Bacuś zrozumie że ręka wyciągnięta w jego kierunku nie ma zamiaru wyrządzić mu krzywdy.

Baca wzorowo maszeruje na smyczy. Widać też że spacerki sprawiają mu radość, jednak wskazane są krótkie spacery z racji wieku i starego urazu przedniej łapki, na którą po dłuższym spacerku zaczyna utykać. Na napotkane pieski Bacuś reaguje radośnie i z każdym chce się przywitać. Nie znamy reakcji Bacy na koty.

Jeżeli szukasz wiernego przyjaciela, który chętnie wypełni puste miejsce na Twojej kanapie i odda Ci swoje wielkie serce zamknięte w małym wystraszonym ciałku.

Zapraszamy na spacerki zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji ,,z marszu" lecz dopiero po kilku spacerach zapada decyzja o adopcji)

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę po adopcyjną.

Po adopcji opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8 godzin. Zawsze prosimy aby potencjalny opiekun zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Baca aktualnie przebywa w TOZ Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. Śląskie) ul. Sosnowiecka 16
Tel. 32 316 08 85

Kontakt z wolontariuszem pod numerem telefonu 500 766 210.

Mat.nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice