Azor!

27 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Azor (numer schroniskowy 070117/14) w schronisku przebywa od stycznia 2017r. To piękny pies z dłuższą, puszystą sierścią, która wymaga stałej pielęgnacji- systematycznego szczotkowania.

Azor jest dużym i silnym psem, nie należy do najmłodszych, ale jednak nadal ma w sobie dużo energii. Psiak chętnie pokonuje długie dystanse podczas spacerów, potrzebuje sporo ruchu, po wyjściu z boksu jest mocno podekscytowany, zdarza mu się popiskiwać.
Potrzebny Azorkowi taki dom, gdzie człowiek poświęci mu czas i ofiaruje swoje towarzystwo- zagwarantuje długie spacery, które psiak wręcz kocha. Azor jest bardzo szczekliwym psem, szczekanie nie jest objawem agresji, to jego język komunikacji z otoczeniem. Chłopak nie ma zębów, więc powinien przyjmować miękkie pożywienie. Bardzo dobrze radzi sobie z miękkimi smaczkami, mokrą karmą oraz gotowanymi posiłkami lub rozmoczoną suchą karmą, więc brak uzębienia nie przysparza większych problemów.

Azor jest przyjaźnie nastawiony do ludzi, pozwala się głaskać, nie zauważyliśmy żadnych negatywnych reakcji w stosunku do człowieka. Podczas Dni Otwartych w schronisku Azor miał styczność z dziećmi, bardzo mu odpowiadało ich towarzystwo, nie protestował, a wręcz przeciwnie domagał się głaskania, które sprawiało mu wiele przyjemności.

W stosunku do czworonożnych kolegów jest zaczepliwy, powoduje kłótnie, nie do końca akceptuje inne psy. Dlatego najlepiej gdyby trafił do domu bez innych zwierząt lub po wcześniejszym spacerze zapoznawczym z psim rezydentem. Nie skreślajmy Azor tylko dlatego, że nie jest już młodym psem, on tak samo potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, miłości i bliskości człowieka!

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji). Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną. 

Kontakt z wolontariuszem: 799 709 660.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

UWAGA!
Nie wydajemy psów na łańcuch ani do kojca, w którym pies spędzi całe swoje życie! Pies, który jest na łańcuchu lub w kojcu ponad 12 godzin jest bardzo nieszczęśliwy, a właściciel łamie prawo co jest karalne!
Azor aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16.
Tel. 32 316 08 85

Materiał nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice