Areszt dla "rozbojarzy"

18 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na 53-letnim mieszkańcu Chorzowa. Rozbojarze skradli pokrzywdzonemu pieniądze, telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami. Dzięki szybkiej reakcji i koordynacji służb zostali zatrzymani krótko po zdarzeniu. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy ul. Mickiewicza. Trzech mężczyzn napadło na 53-letniego mieszkańca Chorzowa. Sprawcy grożąc pokrzywdzonemu nożem skradli na jego szkodę pieniądze, telefon komórkowy oraz portfel z zawartością dokumentów i kart bankomatowych. Szybka reakcja policjantów i skoordynowane działania doprowadziły do zatrzymania rozbojarzy przez mysłowickich kryminalnych krótko po zdarzeniu. Okazali się nimi mieszkańcy Mysłowic w wieku od 35 do 44 lat.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni razem z pokrzywdzonym spożywali alkohol, a gdy ten postanowił wracać do domu, podstępem zwabili go na klatkę schodową jednego z bloków i napadli. Kolejne dwie doby trzech mysłowiczan spędziło w policyjnym areszcie. Wczoraj sąd zastosował wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice