Akcja „Znicz 2019” - zmiany w organizacji ruchu!

29 października 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów. Od 31 października do 4 listopada na terenie całego kraju będą prowadzone działania "ZNICZ". Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i odwiedzić groby swoich bliskich. Już dziś informujemy o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego na terenie Mysłowic.

W związku ze zbliżającym się dniem „Wszystkich Świętych”, w celu ułatwienia dojazdu do cmentarzy na terenie Mysłowic i zapewnienia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby bliskich, wzorem lat ubiegłych, podjęto decyzję o zmianie organizacji ruchu w poszczególnych dzielnicach w dniach od 1 do 3 listopada 2019r.

- W dzielnicy Brzęczkowice, na ul. Hlonda (od budynku parafii) do skrzyżowania z ul. Wały 5, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi (znaki B-36). Policjanci zalecają parkowanie samochodów na pobliskich parkingach sklepowych i osiedlowych.

- Na Brzezince, na ulicy Cmentarnej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Piaskowej do cmentarza i na ul. Nowocmentarnej do ul. Nowochrzanowskiej.

- W dzielnicy Wesoła, na ul. Wiosny Ludów wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Obrońców Westerplatte do ul. Kryształowej. Dojazd do cmentarza możliwy będzie ul. Obrońców Westerplatte od ul. 3-go Maja.

- W dzielnicy Morgi droga łącząca ul. Graniczną z ul. Sienkiewicza (wzdłuż cmentarza) będzie drogą jednokierunkową - wyjazd na ul. Sienkiewicza od ul. Granicznej.

Apelujemy do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza znajdującego się z lewej strony drogi. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych. W dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność, także w obszarze zabudowanym. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Do kierowców apelujemy o ściągnięcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę.

Źródło: KMP Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice