Ajaks szuka domu!

15 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Ajaks jest psem drobnej budowy, o krótkiej, łatwej do pielęgnacji sierści. Podczas spacerów zachowuje się grzecznie, od czasu do czasu, gdy go coś zaciekawi to zdarzy mu się lekko pociągnąć. Jest małym łakomczuchem, uwielbia smaczki. Do ludzi nastawiony jest pozytywnie, choć w pierwszym kontakcie podchodzi z lekkim dystansem wynikającym ze strachu.

Reakcja Ajaksa na inne psy bywa bardzo różna, bywa, że zdarzy mu się wykazać w stosunku do nich agresję . Dlatego jeżeli miałby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer zapoznawczy czworonogów. Nie znamy reakcji psiaka na obecność dzieci. Ajaks uwielbia spacery, na samo hasło "spacer" zaczyna merdać ogonem, wstępuje w niego niespożyta energia. Po powrocie ze spaceru, Ajaks nie chce wracać do schroniskowego boksu, po wejściu próbuje się wydostać na zewnątrz, by móc pójść za wolontariuszem.

Szukamy dla niego odpowiedzialnego i cierpliwego opiekuna, który pokaże mu, że człowiek potrafi również kochać, a nie tylko krzywdzić. Przypominamy, że nie wydajemy psów na łańcuch, one czują i cierpią tak samo jak ludzie.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Kontakt z wolontariuszką w sprawie adopcji: 730 174 912.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice