Ajaks ponownie w Schronisku!

07 marca 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

"Wróciłem...
Przez ten krótki czas miałem dom, swoich ludzi, swoje miejsce na ziemi. Przez te kilka chwil czułem się  chciany i kochany  a potem znowu wrócił ten koszmar. Zimny boks, głośne szczekanie innych psów, z dala od ukochanego człowieka, a do tego strach, przerażenie i samotność. Znowu opuścił mnie człowiek. Znowu zawiódł. Znowu zostałem sam..."

Pewnie większość z Was zauważyła, że Ajaks jakiś czas temu został adoptowany i niestety wrócił z adopcji i nadal szuka domu....

Chłopak jest psem energicznym i potrzebuje opiekuna, który „okiełzana” go i będzie chciał z nim pracować. Psiak w poprzednim domu nie poradził sobie z obecnością świnek morskich. Jesteśmy jednak przekonani, że da się z nim wypracować akceptację innych zwierząt, trzeba tylko chcieć i poświęcić mu czas.

Ajaks to ok. 6 letni pies, który pierwszy raz do schroniska trafił 8 stycznia 2018 roku. Jest psem drobnej budowy, o krótkiej, łatwej do pielęgnacji sierści.

Podczas spacerów zachowuje się grzecznie, od czasu do czasu, gdy go coś zaciekawi to zdarzy mu się lekko pociągnąć. Jest małym łakomczuchem, uwielbia smaczki, co na pewno ułatwi pracę z nim.

Do ludzi nastawiony jest pozytywnie, choć w pierwszym kontakcie podchodzi z lekkim dystansem wynikającym ze strachu. Na pewno po adopcji Ajaks będzie potrzebować czasu na aklimatyzację i przyzwyczajenie się do nowej sytuacji.

Reakcja Ajaksa na inne psy jest bardzo różna, bywa, że zdarzy mu się wykazać w stosunku do nich agresję . Dlatego jeżeli miałby zamieszkać z rodziną, której członkiem jest pies rezydent, konieczny będzie spacer zapoznawczy czworonogów.

Ajaks uwielbia spacery, na samo hasło "spacer" zaczyna merdać ogonem, wstępuje w niego niespożyta energia. Po powrocie ze spaceru, Ajaks nie chce wracać do schroniskowego boksu, po wejściu próbuje się wydostać na zewnątrz, by móc pójść za wolontariuszem.

Szukamy dla niego odpowiedzialnego i cierpliwego opiekuna, który pokaże mu, że człowiek potrafi również kochać, a nie tylko krzywdzić. Kogoś kto będzie potrafił i chciał pracować z psem nad jego zachowaniem.

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Ajaks aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice