Adoptuj Puszka!

14 listopada 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Puszek- jego imię nie wzięło się znikąd. Bynajmniej nie wiemy czy szczeka z hiszpańskim akcentem i potrafi walczyć szpadą jak Puszek ze Shreka, ale bez wątpienia jest posiadaczem pięknego, mięciutkiego, biało-rudego futerka, które na ludzkie ręce działa niczym magnes. Na spacerach nikt nie potrafi przejść obok niego obojętnie, czemu psiak wcale się nie sprzeciwia. Pozytywnie reaguje na wszystkich nieznajomych.

Puszek jest 4- letnim pieskiem, który do schroniska trafił w sierpniu 2018 r. Po zderzeniu z nową rzeczywistością wydawał się nieufny, ale już po pierwszym spacerku odkryto, że to radosny i spragniony pieszczot chłopaczek. Okazało się, że Puszek mógłby odnaleźć się w Stumilowym Lesie i trzymać sztamę z Tygryskiem, ponieważ lubi to, co Tygryski lubią najbardziej- brykanie :) Chcąc zdobyć przysmak potrafi skakać na imponujące wysokości. Prawdopodobnie gdyby nie brak domku, mógłby reprezentować Polskę w skoku wzwyż ale wracając do spraw dosłownie przyziemnych- ładnie chodzi na smyczy, dumnie machając swoim ogono-pióropuszem, zaś na widok wolontariusza i zapowiadającego się spaceru reaguje bardzo entuzjastycznie, a po wszystkim potrafi ładnie podziękować. W kontaktach z innymi psami działa na zasadzie lustra: jeśli drugi psiak chce się bawić, on chętnie dołącza do zabawy, jednak na szczekanie i postawę bojową odpowiada tym samym. Na razie nie wiadomo jak reaguje na inne zwierzęta i dzieci.

Zapraszamy na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w naszym schronisku nie ma adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).

Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia.

Puszek aktualnie przebywa w: TOZ Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie), ul. Sosnowiecka 16 tel. 32 316 08 85. Kontakt z wolontariuszką: 798 659 353

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice