Abiz czeka na właściciela!

25 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Komunikaty

Jego czworonożni koledzy znajdują domy, a on sam w schroniskowym boksie spogląda smutnym wzrokiem...
Jak to jest, że starsze, schorowane pieski znajdują szybciej domy niż kochany, żywiołowy, mądry podlotek?

Przecież Abiz przeżywa taką samą tragedię jak każdy inny pies. Jako szczeniak został porzucony- przywiązany do poręczy od wejścia do bloku, czekał z nadzieją, że wrócą po niego, jednak tak się nie stało... Wylądował w schronisku, gdzie jakimś cudem przetrwał zimę. Jedyne co teraz ma to drewniana buda, spędza godziny, tygodnie, miesiące w boksie...

Spacer dla niego to największa przyjemność na świecie, wtedy w podskokach dotrzymuje kroku wolontariuszowi. Czy to takie dziwne, że około 1,5 roczny pies pragnie towarzystwa człowieka, zabawy i spacerów?  Abiz powoli traci nadzieję, ja chyba także... Telefon milczy, zero osób zainteresowanych adopcją Abiza.

Pies to nie zabawka, zdaję sobie sprawę, że Abiz potrzebuje odpowiedzialnego, świadomego opiekuna, który będzie poświęcał czas i pracował z psem, ale ten młodzieniec łapie w mig, jest bardzo bystrym uczniem.

Czy w końcu znajdzie opiekuna? Czy spędzi resztę życia w schronisku? Ile mu tego życia jeszcze zostało? Nie wiadomo jaka będzie najbliższa zima... To tylko dzięki Waszym reakcją może ktoś w końcu zauważy Abiza, dlatego proszę, nie bądź obojętny/a- UDOSTĘPNIJ post, pomóż szukać domu Abizowi!

Jeżeli chcesz poznać Abiza to zapraszam na spacery zapoznawcze w towarzystwie wolontariusza (w mysłowickim schronisku nie ma tzw. adopcji "z marszu", lecz dopiero po kilku spacerach zapoznawczych zapada decyzja o adopcji).
Kontakt z wolontariuszem 501 508 072.
Abiz aktualnie przebywa w:
Toz Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Mysłowicach (woj. śląskie),
ul. Sosnowiecka 16
tel. 32 316 08 85

Materiał nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice