Wspólna kontrola pustostanów!

20 grudnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W dniu 13.12.2018r. funkcjonariusze Straży Miejskiej Mysłowice wraz z Jarogniewem Krupińskim OSP Dąbrówka Mała i jego wiernym towarzyszem Hellboyem skontrolowali wszystkie miejsca na terenie miasta, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

To już kolejny rok, kiedy wspólnie podejmujemy takie działania. Strażnicy przekazują napotkanym osobom ciepłą odzież, gorącą herbatę oraz informują o możliwości skorzystania z pomocy, w instytucjach miejskich takich jak ogrzewalnia, czy noclegownia. Jarogniew jako wykwalifikowany przewodnik psa tropiącego pomaga nam dotrzeć w trudno dostępne miejsca i czuwa nad naszym bezpieczeństwem, gdyż przeszukiwane budynki często są w bardzo złym stanie technicznym. Z uwagi na fakt, że jest on również ratownikiem medycznym, w fachowy sposób potrafi ocenić stan zdrowia osób, które zastajemy w miejscach niemieszkalnych.

Wspólne działania prowadzimy przez cały rok, jednak częściej dokonujemy kontroli w miesiącach zimowych kiedy jest niska temperatura powietrza. Nasza wspólna praca jest również świetną okazją do treningu, dla naszego małego przyjaciela Hellboya, który w ten sposób doskonali swoje umiejętności w poszukiwaniu osób zaginionych.

Źródło: Straż Miejska Mysłowice

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice