Uwaga mieszkańcy ulicy Wyspiańskiego!

08 lutego 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Dzisiaj dwukrotnie interweniowały służby mundurowe, aby zutylizować żrącą substancję dodawaną do jedzenia, którymi karmione są wolno żyjące koty.
W okolicach budynku przy Wyspiańskiego 6 są ślady krwi pozostawione przez cierpiące zwierzęta. Mieszkańcy są w szoku, że można w tak bestialski sposób traktować zwierzęta.

Pierwsza interwencja Straży Miejskiej i Straży Pożarnej odbyła się około godziny 14:00. Około godziny 18:30 funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji zostali wezwani po raz drugi, aby zabrać próbki substancji powodującej cierpienie kotów.

Po telefonicznych interwencjach mieszkańców Prezydent Dariusz Wójtowicz przyjechał na miejsce zdarzenia.

W związku z zaistniałą sytuacją postanowiłem wyznaczyć nagrodę pieniężna w wysokości 500,00 złotych za wskazanie sprawcy tego nikczemnego czynu. Wszelkie informacje pozwalające zidentyfikować oprawcę zwierząt proszę przekazać Policji lub Straży Miejskiej - napisał na swoim profilu na FB Dariusz Wójtowicz.

Służby mundurowe zapewniają anonimowość.

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice