Ulica Wiejska nie tylko z nazwy... Interwncja mieszkańców!

15 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Ludzie listy piszą... ulica Wiejska!

"Szanowni Państwo, proszę o interwencję w sprawie złego stanu technicznego ulicy Wiejskiej.
Mieszkam w dzielnicy Larysz przy ulicy Wiejskiej. Jest to teren zupełnie zapomniany przez lokalne władze. Swego czasu nawierzchnia jezdni była asfaltowa na całej długości, ale z dużą ilością dziur. Po interwencjach mieszkańców, zamiast drogę kompleksowo naprawić, asfalt został ściągnięty na odcinku od skrzyżowania z ul. Graniczną do posiadłości o nr 10. I tak ulica Wiejska z drogi asfaltowej stała się drogą gruntową.

Tak naprawdę od chwili zerwania asfaltu zaczęły się nasze prawdziwe problemy z dojazdem do domów. Droga jest tak zniszczona, że trudno przejechać samochodem, a nawet rowerem. Po opadach zamienia się w grzęzawisko. Szczególnie zimą przejazd jest bardzo niebezpieczny.(…)
Pisma wysyłane przeze mnie i sąsiadów na ręce prezydenta czy urzędników nie przynoszą efektów. Doraźne naprawy niewiele dają.

Moje pisemne zapytania związane z koniecznością budowy kanalizacji na Wiejskiej wymusiły na urzędnikach pisemną korespondencję z MPWiK. Spółka wodociągowa odpowiada, że nie posiada środków na wykonanie takiej inwestycji i tu koło się zamyka! (…)
Mamy XXI wiek, a mieszkańcy ulicy Wiejskiej żyją jak minionej epoce czyli grzęzną w błocie i dziurach! W imieniu mieszkańców Wiejskiej proszę o nagłośnienie sprawy i poruszenie jej podczas sesji Rady Miasta.(…)"

Poniżej przesłane zdjęcia ukazujące obraz opisanej części Mysłowic.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice