Toaleta to nie śmietnik!

22 sierpnia 2020

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W trosce o prawidłowe funkcjonowanie systemu kanalizacji sanitarnej, ponownie informujemy, że wrzucanie do toalety przez użytkowników sieci kanalizacyjnej różnego rodzaju zanieczyszczeń stałych takich -  jak szmaty, maseczki ochronne, podpaski czy chusteczki nawilżane,prowadzi do cyklicznego zapychania pomp w przepompowniach, podtopień oraz dodatkowych kosztów eksploatacyjnych ponoszonych przez MPWiK Mysłowice 

W większości przypadków naprawa kończy się na kilkugodzinnej pracy, polegającej na wyjmowaniu pompy z obiektu, rozbieraniu i czyszczeniu. Niestety zdarza się, że dochodzi do uszkodzenia wirnika pompy lub nawet całkowitego spalenia silnika, jak w przypadku pompowni przy ul. Stoińskiego.

Uszkodzenia elementów pompowni doprowadziły do spadku wydajności pompy i retencji kanałowej objawiającej się nieprzyjemnym zapachem. Zastępcza pompa na ul.Stoińskiego nie miała odpowiedniej wydajności i dlatego wypożyczono kolejną pompę, którą w dniu dzisiejszym zamontowano. Przeprowadzone prace powinny wyeliminować problem fetoru.

Kanalizacja to nasze dobro wspólne. Dbajmy o to co mamy i właściwie z niej korzystajmy.

Mat. nadesłany przez MPWiK

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice