Sezon grzewczy a zgłoszenia mieszkańców!

27 grudnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Sezon grzewczy w pełni. Zima co prawda na codzień nie rozpieszcza piękną, śnieżną aurą, niemniej jednak dogrzewanie mieszkań jest konieczne. Wiele osob korzysta również z gazowych piecyków do ogrzewania wody.

Niesie to za sobą pewne konsekwencje, a mianowicie konieczność dbania o dobrą wentylację w domu oraz co najważniejsze, sprawność urządzeń z których korzystamy w domu.

Ostatnie świąteczne dni, przyniosły wiele interwencji zarówno Straży Pożarnej, jak również Pogotowia Ratunkowego. Wezwania dotyczyły głównie podejrzenia podtrucia tlenkiem węgla spowodowanym niesprawnymi piecykami lub niedrożną wentylacją.

Te zdarzenia miały miejsce m.in. na ulicach Towarowej, Oświęcimskiej czy na Rynku. Takie sytuacje kończą się różnie, czasem wystarczy przewietrzyć mieszkanie, ale czasem interwencja służb swój finał znajduje w szpitalu.

Dobrze, aby mieszkańcy zadbali o czujniki czadu w swoich mieszkaniach, które kosztują kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Nie są to koszty, które można postawić na szali z bezpieczeństwem i życiem własnym i bliskich.

Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz prowadzi od kilku dni akcję rozdawania ww. czujników, aby rozpropagować akcję prewencji. Dobrze jednak, aby mieszkańcy zdawali sobie sprawę, iż wydatek rzędu 40 złotych za czujnik czadu w domu, może kiedyś uratować czyjeś życie.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice