"Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje"- prelekcje w Zespole Szkół Specjalnych!

25 czerwca 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W środę, 20 czerwca, w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach policjantka mysłowickiej drogówki przeprowadziła prelekcję nt. bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Obecnym dzieciom przekazała cenne informacje dotyczące wypoczynku nad wodą, na podwórku i przechodzenia przez jezdnię. Wszystko po to, aby czas letniego wypoczynku upłynął bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko przyjemne wspomnienia.

Czas przed rozpoczynającymi się wakacjami mysłowiccy policjanci wykorzystują na spotkania, prelekcje i akcje, w czasie których, przekazują cenne informacje dotyczące tego, jak bezpiecznie korzystać z letnich atrakcji. Wszystko po to, aby czas letniego wypoczynku dla wszystkich upłynął bezpiecznie i pozostawił po sobie tylko przyjemne wspomnienia.

Tak było również podczas spotkania z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach, które odbyło się w minioną środę. W czasie wizyty policjantka na co dzień pracująca w wydziale ruchu drogowego omówiła zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem.

Treści teoretyczne uzupełniała przykładami niebezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży, które zna z codziennej służby. Informacje te są ważne z uwagi na to, że w czasie wakacji młodzież mając dużo wolnego czasu nie zawsze spędza go w sposób konstruktywny. Następnie wspólnie z uczniami utworzyli "Kodeks bezpiecznych wakacji". Na koniec spotkania policjantka życzyła dzieciom udanego, ale przede wszystkim bezpiecznego letniego wypoczynku.

Źródło: KMP w Mysłowicach

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice