Pożar traw przy trasie S1 w Mysłowicach!

25 kwietnia 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Do pożaru traw doszlo w dniu 22 kwietnia, około godziny 14.15,  przy trasie S1 w Mysłowicach. Pożar był bardzo intensywny i wymagał zaangażowania 6 zastępów zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Pożar był gaszony przez 3 godziny i zużyto 60 m3 wody.

Ogień objął nie tylko trawy i drzewa ale paliły się również opony i inne materiały palne z dzikiego wysypiska śmieci. Silne podmuchy wiatru utrudniały akcję gaśniczą rozniecając i przerzucając ogień w inne miejsca i gwałtownie zmieniając jego kierunek. Ogniem był objęty słup energetyczny a dym zachodził na drogę szybkiego ruchu. Na szczęście nikomu nic się nie stało ale spłonęło około 4 ha nieużytków.

W obecnej chwili jest bardzo sucho i wystarczy nawet niedopałek papierosa aby wywołać pożar. Państwowa Straż Pożarna apeluje o rozwagę i zwracamy uwagę, że nawet niewielki niedopałek może doprowadzić do tragedii.

W ramach kampanii STOP POŻAROM TRAW stworzona została strona  na kt,órej znajdą Państwo wiele cennych informacji.

Nadmienić należy, że w samych Mysłowicach od początku roku straż pożarna odnotowała 135 pożarów, z czego 71 to pożary traw. Adekwatnie w okresie od 01.01.2018 r. do 24.04.2018 r. odnotowano 116 pożarów z czego 54 to pożary traw.

Mat. nadesłany

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice