Pomoc bezdomnym!

27 listopada 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W dniu 27.11.2019 r. pracownik socjalny zatrudniony w Tymczasowym Schronieniu dla bezdomnych mężczyzn działającym przy MOPS Mysłowice wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Mysłowice kontrolowali miejsca na terenie miasta, w których mogą przebywać osoby bezdomne.

To już kolejny rok, kiedy wspólnie podejmowane są takie działania. Napotkanym osobom zostały przekazane informuje o możliwości skorzystania z pomocy, w placówkach miejskich takich jak ogrzewalnia, czy noclegownia, została rozeznana ich aktualna sytuacja socjalno – bytowa i zaproponowane możliwości pomocy adekwatne do ich potrzeb. Takie wspólne działania są prowadzone przez cały rok, jednak są one wzmożone w miesiącach zimowych kiedy spada temperatura powietrza.

Tymczasowe schronienie dla bezdomnych mężczyzn w Mysłowicach jest lokalnym ośrodkiem wsparcia niosącym wszechstronną pomoc osobom bezdomnym. Placówka czynna jest całodobowo (24 h), siedem dni w tygodniu.

Pracownicy socjalni przyjmują codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Dane teleadresowe placówki:
Tymczasowe schronienie dla bezdomnych mężczyzn w Mysłowicach
ul. Strażacka 9, 41-400 Mysłowice
tel.: 32 222-54-46
email: noclegownia@mops-myslowice.pl

więcej informacji na temat funkcjonowania placówki TUTAJ:

Mat. nadesłany

 

O Autorze

Iwona Chajto

Mysłowiczanka z wyboru, dziennikarka społeczna zajmująca się sprawami miejskimi, ekologią i prawami zwierząt. Redaktor Naczelny Myslowice.net

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice