PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „Z NARKOTYKAMI NIE PO DRODZE”

25 września 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Mysłowiccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z Katowic przeprowadzili działania „Z narkotykami nie po drodze”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Niestety i tym razem nie obyło się bez zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców.

Źródło: KMP Mysłowice

Podczas działań prowadzonych w Mysłowicach, policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań kierowców i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy poruszają się pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków.

W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie oraz „Kora” wyspecjalizowany pies w poszukiwaniu narkotyków. Niestety i tym razem nie obyło się bez zatrzymań nieodpowiedzialnych kierowców. Podczas jednej z kontroli pojazdów, towarzyszący w działaniach stróżom prawa pies, wskazał miejsce gdzie był schowany susz marihuany. Dzięki pomocy czworonoga, u zatrzymanego w garażu ujawniono również sprzęt do porcjowania i ważenia. Właścicielem narkotyków był 22-latek z Mysłowic. Zatrzymany usłyszał już zarzut, grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje prokuratura i sąd.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice