Plac zabaw przy Gwarkow - interwencja mieszkańców!

03 maja 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

Dzisiaj przedstawiamy kolejne miejsce zabaw dla dzieci w Mysłowicach, za które należy się tylko wstydzić. Oszczędności na dzieciach to smutna rzeczywistość w naszym mieście.

Jedna z mam przesłała nam dzisiaj zdjęcia (pseudo)placu zabaw w dzielnicy Piasek. Podwórko pomiędzy ulicą Gwarków i Sobieskiego wygląda paskudnie. Dwie huśtawki, brudna i zdewastowana piaskownica, dwie ławki w fatalnym stanie czy wszechobecny kurz trudno nazwać placem zabaw. Szczególnie gdy z opisanego miejsca korzysta tak duża ilość najmłodszych mieszkańców dzielnicy jak tutaj.

- Prosimy o interwencję. Chcemy, aby nasze dzieci bawiły się w godnych warunkach. W sąsiednich miastach służby komunalne pilnują porządku i dbają o bezpieczeństwo dzieci, u nas jak widać niekoniecznie. W załączniku przesyłam kilka zdjęć - pisze do nas Czytelniczka z Piasku.

W piątek złożony zostanie pisemny wniosek o ogrodzenie placu zabaw, wymianę piachu, oczyszczenie terenu i uzupełnienie elementów zabawowych, a radnym miejskim z tej dzielnicy prześlemy materiał i poprosimy o wsparcie.

Przykro nam, że musimy kolejny raz interweniować w sprawie zaniechań, które w profesjonalnie zarządzanym mieście nie powinny mieć miejsca. Nadzór nad administratorem terenu przez służby komunalne czy Sanepid jest mało skuteczny.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice