Narada w temacie składowania odpadów niebezpiecznych

08 grudnia 2018

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

W piątek w Urzędzie Miasta Mysłowice odbyło się spotkanie dotyczące składowania odpadów niebezpiecznych na terenie działki przy ‪ul. Brzezińskiej 50‬ w Mysłowicach.

W trybie pilnym zwołał je Prezydent Dariusz Wójtowicz. Uczestnikami działań mających niezwłoczne zakończenie procederu zwożenia niebezpiecznych dla środowiska i okolicznych mieszkańców odpadów byli przedstawiciele Straży Pożarnej, Policji, Wydziału Ochrony Środowiska, Straży Miejskiej oraz Wydziału Bezpieczeństwa Urzędu Miasta.

Dyskusji przysłuchiwała się redakcja TVP Katowice. Materiał dziennikarski ukaże się w sobotnim wydaniu regionalnych Aktualności.

Mat. Iwona Chajto 

Prezydent Dariusz Wójtowicz wydał dyspozycje mające na celu niezwłoczne cofnięcie decyzji administracyjnej pozwalającej firmie z Dąbrowy Górniczej zbierać i składować odpady niebezpieczne w naszym mieście.

Po spotkaniu Komendant Straży Miejskiej podjęła natychmiastowe działania polegające na całodobowym monitorowaniu wjazdu na teren firmy Mundo Trade Sp. z o. o. przez funkcjonariuszy oraz uruchomieniu kamery monitoringu mobilnego, obejmującej swoim zasięgiem wjazd do w/w firmy.

Każdorazowy wjazd pojazdu będzie przekazywany do Komendy Miejskiej Policji celem podjęcia działań zgodnych z kompetencjami.

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska otrzymali dyspozycje, aby powiadomić organy administracji rządowej oraz WIOŚ o zagrożeniu dla życia i zdrowia mieszkańców i łamaniu prawa przez podmioty gospodarcze, zajmujące się  składowaniem odpadów na Brzezince.

Do końca grudnia ma być cofnięta wcześniej wydana decyzja administracyjna, pozwalająca na tworzenie w Mysłowicach składowiska odpadów niebezpiecznych.

Dowiedzieliśmy się, że dąbrowskiej prezes spółki unika kontaktu z urzędnikami i organami ścigania. Niestety stos niebezpiecznych odpadów rośnie i stwarza coraz większe zagrożenie. Pojemniki na płyny są uszkodzone, trucizna wsiąka w ziemię, a procedury zahamowania tego procederu jeszcze trwają.

To kolejne miejsce w Mysłowicach gdzie składowane są odpady niebezpieczne, po wcześniej wydanych zgodach na ich składowanie.

- Proceder wydawania pozwoleń na składowanie odpadów niebezpiecznych na terenie Mysłowic zostanie zahamowany od dzisiaj, a ludzie odpowiedzialni za wcześniej wydawane zgody muszą liczyć się z odpowiedzialnością dyscyplinarną. W Mysłowicach trzeba wielkich zmian, aby przywrócić normalność w wielu dziedzinach życia - podsumował Prezydent Dariusz Wójtowicz.

I.Ch.

Materiał filmowy dostępny jest tutaj

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice