Mysłowice: Szukają przyczyn awarii na Orła Białego!

22 maja 2019

Drukuj artykuł
Kategoria:
Interwencje

We wtorek w Urzędzie Miasta Mysłowice odbyło się kolejne spotkanie związane z wyjaśnieniem przyczyn zapadliska, jakie powstało na nowo przebudowanej ulicy Orła Białego.

Na sali obrad z władzami miasta spotkali się pracownicy urzędu, drogowcy, inspektorzy nadzoru budowlanego, radni miejscy i wykonawcy inwestycji.

Wyjaśnienie przyczyny dewastacji drogi pozwoli wskazać podmiot, który zapłaci za odbudowę nawierzchni. Obecnie trwa spór prawny i najprawdopodobniej sprawa zakończy się w sądzie. Prezydent  wniósł o niezwłoczne dokonanie ekspertyzy przez biegłych.

- To kolejny skandal drogowy, z którym muszę się zmierzyć na początku swojej prezydentury. Zamiast cieszyć się z nowej inwestycji, zmuszony jestem do szukania sprawców zniszczenia nowej drogi. Brak odpowiedniego nadzoru i brak reakcji po pierwszych zgłoszeniach to moim zdaniem główna przyczyna dzisiejszych problemów - komentuje Prezydent Dariusz Wójtowicz.

Wykonawca drogi twierdzi, że przyczyną zapadliska jest awaria sieci wodno kanalizacyjnej. MPWiK twierdzi, że to właśnie powstałe zapadlisko spowodowało uszkodzenie instalacji, z której wypłynęła woda. Z tego powodu radny miejski Artur Bula wraz z innymi radnymi okręgu IV rozdaje mieszkańcom dzielnicy Krasowy ankiety, których wypełnienie pozwoli znaleźć świadków awarii oraz potwierdzenie terminów pierwszych uszkodzeń powstałych na Orła Białego.

Do końca czerwca powinny zakończyć się prace związane z wyjaśnieniem przyczyn zapadliska nowej jezdni.

O Autorze

Redakcja

Inne posty tego autora

gazeta_myslowicka logo-tvmyslowice